Endla renoveeritud suur saal avatakse täpselt kuu aja pärast

Endla renoveeritud suur saal avatakse täpselt kuu aja pärast ehk 1. detsembril Andrus Kivirähki kirjutatud „Kaarnakivi perenaisega“, mis on üks osa Eesti vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud teatrisarjast „Sajandi lugu“. 1950ndaid aastaid interpreteeriv lavastus valmib koostöös Kuresaare Linnateatriga.

„Suurel laval toimuvad tööd on lõpujärgus. Paigaldatakse elektrijuhtmeid, monteeritakse pöördlava viimaseid elemente ja abisüsteeme, häälestatakse lavaseadmeid ja ehitatakse lavapõrandat“, kirjeldab Endla teatrijuht veel käimasolevaid tööprotsesse. „Tehnika renoveerimine on teatrile keeruline, kuid vajalik protsess, sest uuenduse saab kogu lavaseadmete süsteem, mis suures osas on kasutusel olnud 50 aastat, so maja valmimisest 1967 aastal. Uued süsteemid on igati kaasaegsed ja võimalusterohked ning nende mõju saab nähtavaks ka publikule meie uutes lavastustes,“ lubab Leesment.

Peagi uuel laval lavaproovidega alustav „Kaarnakivi perenaine“ on lugu 18-aastasest Ilsest, kelle pere on küüditatud ja kes elab nüüd oma talus üksida. Maailm on pahupidi – suur osa endisest maailmast on õhku haihtunud, vanad ajakirjanumbrid kõneleksid otsekui elust teisel planeedil. Inimesed peavad õppima elama sootuks uut moodi. Ja ometi on mingid asjad endised – need kõige iidsemad, kõige varjatumad.

Koostööprojektis löövad Kuressaare Linnateatrist kaasa lavastaja Peeter Tammearu, näitlejad Lauli Otsar, Piret Rauk ning Markus Habakukk. Endla teatrist panustavad kunstnik Liina Unt, valguskunstnik Margus Vaigur, näitlejad Ago Anderson ja Märt Avandi, külalistena teevad kaasa helilooja Veiko Tubin ning näitleja Lauri Kink.

„Kaarnakivi perenaine“ esietendub Kuressaare Linnateatris 6. detsembril ning detsembris antakse mitu etendust nii Pärnus kui Kuressaares.

www.endla.ee

Leave a Reply

Your email address will not be published.

14 + nine =