Rakvere Teatri suures saalis esietendus 9. detsembril muusikaline lastelugu “Timbu-Limbu”, mis on mõeldud kõigile neile, kes armastavad talvel lund süüa.

Mis saaks siis, kui ühel talvel hakkaks lume asemel hoopis kartuleid sadama? Või makarone? Või hoopis magusat ning kleepuvat limonaadivihma! Just selline oht ähvardab Timbu-Limbut ja tema õukonda, sest paha nõid on tunginud lumeveskisse ja talitab seal oma kõige kurjemate kavatsustega.

Timbu-Limbu poleks aga Timbu-Limbu, kui ta sellel kõigel sündida laseks. Koos oma ustavate sõpradega asutakse talve päästma. Põneval teekonnal lumeveskisse kohtutakse unise karu ning muude ohtudega. Omamoodi segadust toob kogu loosse veel ka Trebla, kes maailma asjadest hoopis tagurpidi aru saab.

Kalju Kanguri kuldsel lastelool „Timbu-Limbu õukond ja lumemöldrid” põhineva näitemängu on dramatiseerinud Urmas Lennuk, kes on ka nii lavastaja kui ka laulusõnade autor. Kunsntikuks on Jaak Vaus ning helilooja Villu Valdmaa. Rakvere Teatris kehastab Timbu-Limbut sel sügisel värskelt trupiga liitunud noor näitlejanna, Grete Jürgenson. Teistes osades Rakvere teatri näitlejad Margus Grosnõi, Jaune Kimmel, Märten Matsu, Madis Mäeorg ning Toomas Suuman.


—————————————

TIMBU-LIMBU

Muusikaline lastelugu kõigile, kes armastavad talvel lund süüa

Detsembris jõulumaa ja kingitusega

Esietendus 9. detsembril suures saalis

www.rakvereteater.ee

Leave a Reply

Your email address will not be published.

15 − 12 =