Väike-Maarjas toimub talutoidupäev

Talutoidupäev toimub 17. september kell 10.00 Väike-Maarja seltsimajas ja selle ümber.
Esimest korda toimus talutoidupäev ürituste sarjas „Seltsimaja 100“ 29. septembril 2012 aastal. Talutoidupäev sai alguse Väike-Maarja Põllumeeste Seltsi eestvedamisel. Viie aastaga on sellest saanud tore ühisettevõtmine kohalike seltside ja kultuurikandjate koostööl. Kuhu on alati oodatud ka kaugemad külalised osalema ja kauplema. Sellel päeval toimub hoidistekonkurss, juurviljapillide valmistamise õpituba,
vanavara- ja sügislaat. Esinevad Tantsuselt Tarapita, naisrühm Maarjakelluke ja Väike-Maarja kapell. Hoidiste konkursil selgitame välja parima magusa, soolase ja ahhaa! – elamust pakkuva hoidise. Konkursil osalemiseks tuleb tuua seltsimajja korraldajate kätte kaks purki/pudelit vähemalt 0,5l hoidist koos retseptiga. Hoidiste konkursile registreerimine toimub 17. septembril kell 09.00-11.00 Tulemused tehakse teatavaks kell 13.00. Kell 12.00 toimub sellel aastal uudse ettevõtmisena juurviljapillide valmistamise õpituba.
Laadale on kauplema ja oma tooteid näitama oodatud kõik, kes müüvad talutoitu, põllumajandus-, aia ja metsasaadusi, talutehnikat, käsitööd, vanavara ja muud vajalikku tööstuskaupa.
Päeva värvikaimaks osaks on alati kujunenud hoidiste konkurss, mille vastu on suur huvi. Hoidiseid on väga erinevaid – häid ja veel paremaid. Lisaks maitsvatele talutoitudele saab nautida kohalike kultuurikandjate esinemist.

Info telefon: 3261837 530 244 37
E-post: seltsimaja@v-maarja.ee

www.v-maarja.ee

Leave a Reply

Your email address will not be published.

ten − ten =